Home / Places to go / Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Credits: Yusuf Bilgin

Ayder Yaylası

Rize'nin göz bebeği olan ayder yaylası Çamlıhemşin ilçesinin 19km güneydoğusunda konumlanır.1218m rakıma sahip olan bu doğa eseri fırtına deresi'nin sesiyle güne uyanırken metrelerce yüksekten akan gürgendibi ve gelintülü şelalelerine yürüyüş mesafesindedir.


Ziyaretçilerin dikkatine

Doğayla içiçe olup adrenalin arayanlardansanız doğru yere gelmişsiniz demektir.Sabahın ilk ışıklarında manzara eşliğinde kahvaltınızı yaptıktan sonra gününüzü dolu dolu geçirmek istiyorsanız Ayder yaylasında bu hiçte zor değil işte adrenalin tutkunları için yapılacak bir kaç seçenek;

Jeep safari

Kalp atışlarınızı değiştirecek ve eşsiz doğa manzarasıyla sizi büyüleyecek olan bu aktivite Ayder yaylasında mevsim ayırmaksızın sizleri beklemekte.

 

Heliski

Eğer profesyönel bir kayakçıysanız ve ayak değmemiş zirvelerde süzülerek kaymak istiyorsanız kaçkar zirveleri şimdiden sizi bekliyor.

 

Rafting: 

Arkadaş grubunuzla tatile geldiyseniz birlikte ne yapabiliriz diye düşünmenize gerek kalmadı.Coşkulu bir şekilde akan nehirleriyle günün her dakikasını dolu dolu geçirmeye hazır olun.Ziplining:

Kaçkarın coşkulu derelerini ıslanmadan keşfetmeyi düşündüyseniz arkanıza yaslanıp makarayı çelik halata takmanız yeterli.

Eğer bir adrenalin tutkunu değilseniz ve daha relax bir tatil geçirmek istiyorsanız Ayder Yaylası turizmi sizin içinde seçeneklerini elbette oluşturdu;

 

Olta balıkçılığı:

Gün içerisinde çayınızı demleyip fırtına deresinde yılın yorgunluğundan sıyrılmak istiyorsanız oltanızı yanınıza almanız yeterli.