Home / Places to go / Uzungöl

Uzungöl

Credits: Yusuf Bilgin

Uzungöl

Trabzon'un çaykara ilçesine bağlı aynı zamanda doğu karadenizin turizm etkisiyle cazibe merkezi haline gelmiş olan uzungöl,yılın her ayında ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.Kış aylarında genellikle snowboard sporcularının ilk duraklarından biri olan uzungöl,yaz aylarında ise genellikle yabancı turistlere ev sahipliği yapmakta.

 

Ziyaretçilerin dikkatine

Uzungöle'de yapılacaklar listesinin başında hiç şüphesiz doğayı keşfetmek gelir.Eşsiz yayla manzaraları ve yürekleri hoplatan uçurumları ile sizi kendine hayran bırakacağından şüpheniz olmasın.Eğer bir adrenalin tutkunuysanız sizin için;

Paragliding:

Uzungöl'ün merkezinde düzenlenen paraşüt ekipleriyle karester yaylasına çıkabilir ve eşsiz manzaraya karşı uçuş deneyemi elde edebilirsiniz.

 

Tatilinize ailecek geldiyseniz ve ekip halinde eğlenmek istiyorsanız sizin için de;

 

Hiking:

Uzungöl'ün eşsiz manzaralı yaylarında veya sık meşe ormanlarında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

 

Atv tour:

Gün boyu hem uzungöl'ün eşsiz manzaralarını izlemek hem de parkurlarda deli dolu vakit geçirmek istiyorsanız sizde bu turlara katılabilirsiniz.

 

Seyir terası:

Kahvaltınızın ardından manzaraya karşı çay içmek ve tatilinizi albümünüze eklemek istiyorsanız benzersiz doğa ve manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

 

Uzungöle nasıl gidilir

Uzungöl otobüsleri şehir merkezinden kalkar ve sizi doğrudan uzungöle getirir.Eğer kendi özel aracınızla seyyahat ediyorsanız uzungöle çıkarken yol kenarındaki tesislerde yöresel lezzetleri tadabilir ya da ufak çaplı adrenalin yaşamak istiyorsanız zipline tecrübesi de edinebilirsiniz.